Blog > Komentarze do wpisu
Zdyszana
Mogę wszem i wobec oświadczyć, iż wystartowałam w biegu do ogarnięcia Świąt.
Na 1 miejscu postawiłam prezenty. Nauczona doświadczeniem z poprzednich lat chciałam mieć to za sobą na wstępie. Ceny są kosmiczne a wybór czegoś sensownego szczególnie dla dzieciaków graniczy z cudem. Nie mniej jednak udało się, plan został wykonany w 80%. Został jeszcze tylko jeden dzieciak :)

2 miejsce to sprzątanie. Zamierzam już dziś przystąpić do realizacji tego punktu. Przygotowałam worki, ja na prawdę obiecuję, że tym razem nie będę nic zostawiała na gorsze czasy, ja zrobię totalne porządki i nie zadrży m ręka. Zyskam przez to miejsce w szafkach a tego potrzebuje bardzo! Niech mi Ktoś powie, że też ma problem z wyrzucaniem starych ubrań, rzeczy.

Kupiłam cudowne proszki i płyny, które w moim domu tracą magiczną moc. W TV one niemal same myją, piorą i szorują. Ja zaczynam zmagania sama i wcale te wszystkie cudowności nie mają magicznej mocy. Wy też macie ten problem?

3 miejsce ubieranie choinki, strojenie domu i podwórka. Na szczęście przy tym punkcie ja jestem tylko dyrygentem :) Jak ja to lubię! Moi Chłopcy biegają z łańcuchami, świecidełkami i lampeczkami a ja używając prawej i lewej ręki (czasami pomagam sobie nogami) wskazuję kierunki krzycząc nie tu!!! tam!!! z tej drugiej strony!!!

4 miejsce jedzonko. Przy realizacji 4 punktu zamykam się w kuchni i oddaję się pasji tworzenia. Lubię, nawet bardzo jak pachnie sernikiem i bigosem. Wszystkie zapachy wydobywają się najmniejszymi szczelinkami przywołując do kuchni moich Chłopaków :)
Parę ładnych lat temu wprowadziliśmy małą rodzinną tradycję polegającą na pieczeniu ciasteczek. Przróżne kształty i bardzo kolorowe wzorki to specjalność mojego syna. Obawiałam się, że z wiekiem Mu to przejdzie, na szczęście nadal domaga się podtrzymywania tradycji.

Pozostało mi już mało czasu, kurde! Mam nadzieję, że dobiegnę na czas i w nagrodę otrzymam wolną kanapę przy choince.
piątek, 17 grudnia 2010, tajemnica33

Polecane wpisy

  • Wesołych :)

    Święta już pukają do drzwi, zapachy roznoszą się po całym domu, choinka ubrana stoi dumna w salonie .... jeszcze tylko ostatnie zakupy, jeszcze tylko zapakować

  • Rodzinnie

    Od dziś przez następny miesiąc będę żyła przyzwoicie, tak jak książka (poradnik) pisze ;) Będzie mąż, żona i syn. U mnie w domu taka forma funkcjonowania pojawi

  • Ciało obce

    Nigdy nie przypuszczałam, że obcy Facet, znany mi tylko ze słyszenia wkroczy do mojego łóżka wieczorową porą. Stało się, Ziemkiewicz przysiadł najpierw skromnie

Komentarze
elau66wr
2010/12/17 10:06:12
Żadnego sprzątania, prania, pieczenia, smażenia i gotowania - wolność na święta = tak jest tylko wtedy, gdy mam przed sobą wyjazd do rodziców. To dopiero będą Święta. Ale trzymam kciuki, aby te ambitne plany udały Ci się. I ta kanapa niech czeka tylko na Ciebie.
-
2010/12/17 12:02:02
to jest nas dwie :-)